Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100338 Library:100505 in /var/www/vhosts/estimtoptancilar.com/httpdocs/connectdb.php on line 2
ESTİM Eskişehir Toptancılar İş Merkezi
 
Hakkımızda

KURULUŞ 

           ESTİM  Toptancılar Sitesi  iş merkezi inşa etme düşüncesi  çok az sayıda tüccarın  Eskişehirde daha önce  toptancı tüccarların kurdukları bir şirkette  bira araya gelebilme düşüncesinden  ortaya çıktı.  Bugün hala faal olan   ss Eskişehir Toptancılar Sitesi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi , bazıları hakkın rahmetine kavuşmuş olan  ve aşağıda isimleri bulunan kurucu yönetim kurulu üyelerinin  istek azim ve gayretleri ile 1984 yılında kuruldu , aynı yıl tescili de yapılan  kooperatife arsa aranmaya başlandı.

          1986 yılında , bugün aramızda bulunmayan  merhum Sezai AKSOY 'un sevk ve idaresinde  bulunan ESkişehir Belediyesi tarafından kooperatifimizin de yönlendirmesiyle (Toptan gıda-ihtiyaç maddeleri satıcıları-otogar-sebze halinin bir arada bulunması isteği ) mevcut yerimizin   imar planına konulması ile  başladı.

          1984-1986 yıllarında önceleri merhum M.Naim UZCAN  daha sonra  İsmet ERDEN  beyin başkanlığında mevcut tasdikli ,imar planında  bulunan ve  özel mülkiyette bulunan araziler ; zamanın valisi ve aynı zamanda İl Genel Meclisi başkanı da olan  sn  Hanefi DEMİRKOL 'un insiyatif alması ile yapılan akitle istimlak edilip, irtifak hakkı tesis edilerek kooperatifin amaçlarına tevdi edildi.

           Daha sonra şehir plancıları  ve yönetim kurulu üyelerinin ortak çalışması  ile mevzi imar planları hazırlanıp  son şekli verildikten sonra ,önce koop genel kurulunca ,daha sonra da tasdik makamı olan Belediyece tasdiklendi  ve yürürlüğe girdi. 

           1990 yılında Türkiye çapında yapılan kapalı zarf-açık eksiltme usulü ile ihale  54.ooo m2  lik  "Temel + İskelet"  inşaatlarının 1. kısmı GÜNBERK DEMİRKAYA İnşaat Sanayii ve Ticaret A.Ş '  ti tarafından 4.400.000.-Tl bedelle kazanılmış ve Mayıs  1990 yılında temel atılarak inşaatlarımız başlatılmıştır.   

 YAPMAK İSTEDKLERİMİZ !

           Değişen dünyanın yeni ekonomik koşullarına  uygun bir anlayışla hizmet verecek bir ticaret merkezi oluşturmak , bu sayede  toptan ticaret hinterlandını  bizden önce arttıran ve bizi de kendi hinterland alanına alan Ankara ve Konyadan kaybettiklerimizi  geri kazanıp yeni bir ticaret alanı (hinterlandı)oluşturmak... Türkiye  7.liğinden 25.liğe düşüşü durdurmak için bu sektörün kulvarını yeni ufuklara çevirmek.

            Sermaye birikimi ile Türkiyenin ilk sanayileşen şehri olan Eskişehire yeni üretim noktaları  katmak. Eskişehirde kişi başına düşen bürüt ya da net yıllık geliri yükselterek refahın itici gücü olmak.

           Eskişehirli Toptancıların öz kaynakları ile tesis edilen bu birlikle , Süper Market- Hiper market  gibi  adlarla pazarımıza girme çabasında olan yabancı entegrasyonlar karşısında Türk girişimcilerinin rekabet  gücünü arttırarak toptancı firmaların pazar içinde aktif ve belirleyici bir biçimde yer almalarını sağlamak..

           Yıl 1992 ; Her kuruşu  Eskişehirli toptancıların cebinden çıkan 25 milyon TL harcamayla  , fikrinden işçiliğine , kumundan mühendisliğine , santral  PTT sinden kanalizasyonuna, kullanma suyundan  asfalt altı yolu ve asfaltına  , yüksek ve orta gerilim   elektrik nakil ve trafolarına  herşeyiyle Eskişehirin öz malı olan  ESTİM inşaatları tamamlandığında   56 adet  250 m2 , 32 adet 500 m2 , 24 adet  1000 m2 işyeri , 1996  yılında da  nakliye anbarları için  1500 m2  ile 20 adet zeminalanı  150 m2 işyeri  hizmete sunuldu.

 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yönetim | Firmalar | Yapısal Özellikler | Hizmetler | Yerleşim Planı | Foto Galeri | İletişim         © 2024 ESTİM